«

»

Июл 08

Особливості грузинської культури

Грузія – це неймовірно прекрасна та гостинна країна, культурою якої неможливо не захоплюватись. Багатоголосі пісні, смачна кухня, цікаві традиції, чудове вино та дивовижна привітність місцевих жителів залишають практично в кожного туриста частинку Грузії в серці. Адже якщо ви її не полюбили, навряд чи ви пізнали цю країну по-справжньому. Грузинська культура дуже багатогранна та багата на незвичні деталі. Перші державні утворення в цьому краї з’явились ще задовго до початку нашої ери, а вино тут почали виготовляти приблизно в II-III тисячолітті до н. е., тому, на думку деяких істориків, саме Грузія є найдревнішою виноробською країною світу. До речі, детальніше про грузинське вино ви зможете почитати в нашій попередній статті. Грузинські вина (5)

Пісні в Грузії

Грузинське мистецтво сягає історією до кількох тисячоліть. Особливо ця країна виділяється своїми неймовірними багатоголосими піснями, які прийнято виконувати чоловікам. Співають грузини на всіх святах, а тим більше на офіційних обрядах. Основою грузинської традиційної музики є трьохголосся, під час якого на фоні басу взяту мелодію розвивають два верхніх голоси в різних співвідношеннях. В 2001 році грузинська пісня навіть була визнаною ЮНЕСКО шедевром усної нематеріальної спадщини. Грузинські танці (2) Що цікаво, пісні, а тим більше танці в різних регіонах Грузії відрізняються. Практично кожна частина Грузії має якийсь свій особливий танцювальний діалект. Незмінною має залишатись лише повністю рівна і нерухома спина. Дівчата під час народних грузинських танців переважно роблять маленькі кроки, демонструючи насамперед власну грацію. Чоловіки ж навпаки показують свою мужність, роблячи високі стрибки і рухаючись дуже швидко. Грузинські танці

Свята та застілля в Грузії

Застілля в Грузії – це окремий і цікавий обряд, про який просто необхідно розповісти. Справа в тому, що грузини по-особливому відносяться до столу, домашнього вогнища та своєї сім’ї. Її єдність та благополуччя – це святе для кожного мешканця цієї країни. Майже будь-яка трапеза в Грузії може перетворитись в застілля, а якщо в домі присутній гість, це застілля гарантовано стане святом! Грузинське застілля В Грузії справді трепетно відносяться до туристів. Згідно грузинського прислів’я, гість – це посланець Бога. Коли грузинська сім’я приймає гостя, на стіл викладається все, що є. Причому незалежно від сімейного достатку. Часто в таких святах беруть участь багаточисленні родичі та сусіди. Обов’язково вибирається тамада та в особливому порядку виголошуються тости. Перебивати його не варто, а слово тамади вважається законом. Найкраще зрозуміти Грузію можна, відвідавши її під час свята, адже більшість святкових грузинських дат мають багату історію. Також, як правило, вони вирізняються християнським підґрунтям.

Весілля та значення сім’ї в Грузії

Весілля – це особлива подія в житті кожної грузинської сім’ї, однак розглядається вона не тільки як союз закоханих, але й як об’єднання двох родин. Тому підходять до нього дуже відповідально. Якщо невістка не сподобається родичам нареченого, а теща не викличе довіри в батьків молодої, весілля може й не відбутись. Запрошуються на грузинське весілля всі родичі, друзі та сусіди. Й відмовлятись від запрошень не можна, адже це може призвести навіть до ворожнечі. Щоб зекономити на настільки дорогому святі, молоді можуть скористатись традицією викрадення невістки. Після цього застілля відбувається лише в колі найближчих родичів. Грузинське весілля Головним в грузинській сім’ї вважається чоловік, проте жінці тут теж відводиться особлива роль. В грузинських піснях оспівуються розумні адвокат львів, красиві та справедливі жінки, а поетичною пам’яткою жінці вважається твір Шота Руставелі «Витязь в тигровій шкурі», яку знаменитий письменник написав в честь цариці Тамари. Що цікаво, Грузія утримує рекорд по кількості жителів віком старше 100 років. Причому багато з них виглядають доволі бадьоро й у більш старшому віці. Мабуть, благотворно на їхньому здоров’ї позначається чудове гірське повітря, корисні мінеральні води та особливе відношення. Адже взаємопідтримка в грузинських сім’ях знаходиться на найвищому рівні. Познайомитись ближче з неймовірною грузинською культурою та чудовими стравами цієї країни ви зможете в нашому ресторані «Dalar». Заходьте!